Τα μοίρασαν Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης, 1-1 στο Αγρίνιο

Ο Αστέρας προηγήθηκε, ο Παναιτωλικός ισοφάρισε και τελικά το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Από τα πρώτα λεπτά ο Αστέρας πατούσε καλύτερα και θα μπορούσε να είναι μπροστά στο σκορ από το 7′, αν η μπάλα δεν κατέληγε στο δοκάρι μετά το σουτ του Μουνάφο εντός περιοχής. Η ομάδα της Τρίπολης διατηρούσε τον έλεγχο και έπαιζε σωστά, αλλά στο 42′ ήταν η σειρά του Παναιτωλικού να πλησιάσει στο γκολ με το τετ α τετ του Αριγίμπι, ο οποίος νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο. Και αφού δεν έγινε το 1-0 εκεί, έγινε το 0-1 στο 45′ με την κεφαλιά του Μπαράλες.

Με γκολ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, με γκολ μπήκε το δεύτερο, αφού στο 54′ ο Αριγίμπι με τρομερό φάουλ από τα 35 μέτρα έκανε το 1-1, δίνοντας ώθηση στους Αγρινιώτες για να κυνηγήσουν στη συνέχεια τη νίκη. Θεωρητικά τουλάχιστον, γιατί στην πράξη ήταν ο Αστέρας αυτός που πλησίασε στο δεύτερο γκολ και στη νίκη με τους Μπαράλες, Κώτσιρα και Καρασαλίδη, αλλά κανείς τους δεν βρήκε στόχο.

Παναιτωλικός: Κνετ, Τζανακάκης (70′ Μεντίνα), Λιάβας, Καρασαλίδης, Βάντερσον, Τσιγγάρας (70′ Ταχάρ), Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μάζουρεκ (84′ Μεντόζα), Ντίας, Ματσόλα (90′ Βέργος).

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αντζουλάς, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε (79′ Ιγκλέσιας), Σίτο (69′ Αλί Μπαμπά), Ριέρα, Κρέσπι (69′ Τιλίκα), Μπαράλες.