Μεγάλη επιχείρηση στήθηκε χθες, Κυριακή 03/08, για τη διάσωση και μεταφορά πολυτραυματία από δύσβατη περιοχή στο Λινοσέλι στη Σαμαριά του Δήμου Πλατανιά, νομού Χανίων. Ο 29χρονος Ελληνικής υπηκοότητας τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια πεζοπορίας.
![τραυματίας](https://www.ekriti.gr/sites/default/files/styles/max_1300x1300/public/2023-09/372380250_144704182024681_3146435081830337436_n_1.jpg?itok=ia3b_eOG)
Αμέσως ειδοποιήθηκε η Πυροσβεστική Υπηρεσία, που με 6 οχήματα και 17 υπαλλήλους από το Π.Κ. Καμπανού 1ο Π.Σ. Χανίων και την 3η ΕΜΑΚ, προσέγγισαν το τραυματία.
Στη συνέχεια έγινε η μεταφορά του σε σημείο όπου μπορούσε να προσεγγίσει το ελικόπτερο, το οποίο τον παρέλαβε και τον μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων.