ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Super League: Tα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου – Το πρόγραμμα της Κυριακής – Η βαθμολογία

Με νίκη της ΑΕΚ στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού με 2-0 και λευκή ισοπαλία στο Ατρόμητος-Λαμία, άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στη Super League.

Μετά από ένα νευρικό πρώτο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να είναι καλύτερη αλλά να μην έχει ουσία στο παιχνίδι της, η Ένωση ξεκίνησε με πολύ ωραίο γκολ του Λιβάι Γκαρσία (48′) το δεύτερο ημίχρονο

Η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματα της στο 74 με το Μουκουντί.

Το απόλυτο ο ΠΑΟ

Ο Παναθηναϊκός νίκησε σήμερα και τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Αϊτόρ, που πέτυχε και τρία τέρματα των «πράσινων». Με την επιτυχία του αυτή το «τριφύλλι» μετράει πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες και διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 1. Έτσι η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς θα έχει ανεβασμένη ενόψει του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, που ακολουθεί μετά την διακοπή του πρωταθλήματος.