Super League: Σοκ στις καθυστερήσεις για τον ΟΦΗ (1-1 με Ατρόμητο)

Μέσα από τα χέρια του έχασε ο ΟΦΗ τη μεγάλη νίκη επί του Ατρομήτου!

Ο ΟΦΗ με το πέναλτι του Ντε Γκούζμαν κρατούσε στα χέρια του νίκη- μισή παραμονή! Στο 93΄ η γιορτή χάλασε με την κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου και το 1-1 του Ατρομήτου έβαλε… φωτιά στην μάχη της παραμονής!

Ο Τζόναθαν Ντε Γκουζμάν άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ στο 68ο λεπτό με πέναλτι, το οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι ύστερα από χέρι του Σάλομον.

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη, καθώς ισοφαρίστηκε στο 93ο λεπτό από τον Χριστοδουλόπουλο!

Στο 52ο λεπτό ο Διαμαντής έκανε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης κράτησε το 0-0 στο παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο.

Ο Ατρόμητος σκοράρει κόντρα στον ΟΦΗ στο 44′ με τον Μουνίθ, όμως το γκολ ακυρώνεται μέσω VAR ως οφσάιντ του Μανούσου στο ξεκίνημα της φάσης.

Οι συνθέσεις:

Ο Νίκος Νιόπλιας κατέβασε τον ΟΦΗ με διάταξη 4-3-3. Κάτω από τα γκολπόστ ήταν ο Βάτερμαν. Δεξιός μπακ ο Μαρινάκης, αριστερός ο Κοροβέσης, με Βούρο και Διαμαντή στο κέντρο της άμυνας. Ντε Γκούζμαν, Μεγιάδο και Σακόρ έπαιξαν στη μεσαία γραμμή, Σαρδινέρο (δεξιά), Σολίς (αριστερά) και Γιάννου (κορυφή) ήταν στην επίθεση.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης (87′ Βαφέας), Βούρος, Διαμαντής, Κοροβέσης (61′ Στάρτζεον), Μεγιάδο, Σακόρ, Ντε Γκούζμαν, Σαρδινέρο (72′ Γρίβας), Σολίς (61′ Ουές), Γιάννου (60′ Λυμπεράκης).

Ο Σάββας Παντελίδης παρέταξε τον Ατρόμητο με 4-4-2. Κάτω από τα γκολπόστ ήταν ο Γιαννιώτης. Δεξιός μπακ ο Γκάλο, αριστερός ο Γκαλβάο, Μαυρομμάτης και Γούτας συνέθεσαν το κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Ο Σάλομον ήταν κόφτης και είχε μπροστά του τον Μουνίθ, με Νάτσο αριστερά και Ούμπιδες δεξιά. Στην επίθεση έπαιξαν Μανούσος και Γιακουμάκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο (78′ Τομάσεβιτς), Σάλομον, Νάτσος (71′ Χριστοδουλόπουλος), Ούμπιδες (84′ Ραμπέγιο), Μουνίθ (84′ Εντομβόγι), Γιακουμάκης (71′ Κωτσόπουλος), Μανούσος.