Super League 2: Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τον Εργοτέλη

Στην 4η θέση της βαθμολογίας υποχώρησε ο Εργοτέλης μετά την ήττα του στην Ξάνθη με 1-0. Η τέταρτη σερί ήττα των κιτρινόμαυρων ήρθε με το γκολ του Μικελτάτζε στο 67′, σε μια φάση στην οποία ο Εργοτέλης ζήτησε φάουλ στο ξεκίνημα της.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι στο 11’ είχαν δοκάρι σε σουτ του Αμπντουλαχί. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 26’ ο Έμπερτ εκτέλεσε το φάουλ, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για επιθετικό φάουλ του Παπάζογλου. Ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε στο παιχνίδι, με την Ξάνθη να βρίσκει το γκολ στο 67’ με τον Μικελτάντζε για το 1-0. Στο 76’ ο Μυστακίδης είχε δοκάρι για την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ.Στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο ο Εργοτέλης πίεσε για την ισοφάριση χωρίς να τα καταφέρει παρότι είχε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Μπάτζιο στο 94′

Τεσσάρα στη Ρόδο ο Λεβαδειακός

Νικηφόρα πέρασε από τη Ρόδο ο Λεβαδειακός, καθώς επιβλήθηκε 4-0 του Διαγόρα, με τους γηπεδούχους να δέχονται την τέταρτη συνεχόμενη ήττα τους. Οι Ροδίτες ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν τέσσερις καλές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ανέβασε την απόδοσή του και οι αλλαγές του Σανίνο είχαν αποτέλεσμα. Ο Κωστή με δύο γκολ στο 74’ και το 84’ βρήκε δίχτυα, ενώ ο Πολέτο έκανε το 0-3 στο 90’. Στις καθυστερήσεις σκόρερ χρίστηκε και ο Θεοχάρης, διαμορφώνοντας με πλασέ το 0-4.