Super League 2: Εντυπωσιακά τα Χανιά “σκόρπισαν” τον Διαγόρα

Eντυπωσιακή νίκη πανηγύρισαν σήμερα τα Χανιά που σκόρπισαν στα Περιβόλια τον Διαγόρα, επικρατώντας με 4-0, παίρνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τη ρεβάνς για την ήττα στη Ρόδο στον πρώτο γύρο.

Τα Χανιά προηγήθηκαν με 1-0 στο πρώτο μέρος, χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε στο 23ο λεπτό με κεφαλιά ο Μάναλης.

Η Χανιώτικη ομάδα ήταν καταιγιστική στο τελευταίο ημίωρο του αγώνα, οπότε και πέτυχε τρία γκολ.

Στο 64ο λεπτό ο Χόρχε Ντίας έβγαλε την σέντρα για τον Κόλα που με ένα καταπληκτικό σουτ πάνω στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Χόρχε Ντίας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!!) έγραψε το 3-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό με τον Νίλι να βγάζει την σέντρα και τον Νίκολιτς με μονοκόμματο σουτ να γράφει το 4-0!

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Σέχου, Σιλά (72’ Σερβιλάκης), Λεμονής, Τσέλιος (65’ Νίλι), Ντίας, Μανουσάκης (65’ Μιούλερ), Μάνος (7’ Κόλα), Μάναλης (72΄Βουό)

Διαγόρας Ρόδου (Θωμάς Γράφας): Αυγερινός, Αρίας, Μανωλάκης, Ιγκνιάτοβιτς, Σταματούλλας (60’ Λούκιτς), Μασούρας, Τσιαντούλας (78′ Μέντες), Φέκκας (71’ Μουντές), Νικόλης, Λεσάι (78′ Τσαβός), Μανιάς