Λαμία – ΟΦΗ 2-1: “Αυτοκτόνησε” η Κρητική ομάδα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΟΦΗ στη Λαμία από την τοπική ομάδα, χάνοντας έναν αγώνα που μέχρι το 80 λεπτό είχε τον έλεγχο…

O ΟΦΗ, ο οποίος μετράει πλέον τρεις σερί ήττες (είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε ΠΑΟΚ και Παναιτωλικό) δεν κατάφερε να φύγει έστω και με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας. Η Λαμία που στα μέσα της εβδομάδας πέτυχε μία μεγάλη πρόκριση κόντρα στον Άρη στο Κύπελλο Ελλάδας κατάφερε να πάρει τη νίκη με ανατροπή στο τελευταίο 1ολεπτο και να ανασάνει βαθμολογικά.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 32ο λεπτό με τον Κοσμά Τσιαλιανίδη, είχε ακυρωθέν γκολ στο 82ο λεπτό.

Στην αμέσως επόμενη φάση ισοφαρίστηκε από τον Γιώργο Μανούσο, ο οποίος στο 87ο λεπτό πέτυχε δεύτερο τέρμα και τη μεγάλη ανατροπή για την Λαμία.

Οι συνθέσεις

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοβ, Μαρτίνεθ, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Προβυδάκης, Τσούκαλος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Νούνιες, Μπανγκουρά, Καραμάνος

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης, Σελίμοβιτς, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Τσιλιανίδη, Τοράλ, Ντε Γκουζμάν, Γκαγέγκος, Λάμπρου, Ντουρμισάι