«Η Καλή Εντύπωση». Η πρώτη από τις 3 τελευταίες παραστάσεις σήμερα Παρασκευή στις 21:00 στο δημαρχείο Κισάμου! Οι άλλες δύο θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο και την Κυριακή την ίδια ώρα.
Η υπόθεση του έργου:
O Μπορίς και η ερωμένη του Αντρεά, καθώς καυγαδίζουν στο παρκινγκ ενός εστιατορίου έχουν ένα μικροατύχημα με μια ηλικιωμένη γυναίκα την Υβόν που έχει έρθει για να γιορτάσει τα γενέθλιά της. Την συνοδεύουν ο γιος της ο Ερίκ, και η νύφη της η Φρανσουάζ, ή οποία όμως είναι πολύ καλή φίλη της συζύγου του Μπόρις! Η τυχαία και «άτυχη» συνάμα συνάντησή τους θ’ αποκαλύψει τις σχέσεις που υπάρχουν ανάμεσά τους αλλά και τα πάθη και τις μικρότητές τους.
Παίζουν με αλφαβητική σειρά: Κατερίνα Αρώνη, Άγγελος Κυριτσάκης, Χρύσα Ξηρουχάκη, Λευτέρης Τριανταφυλλάκης, Πόπη Χοχλάκη
Η σκηνοθεσία είναι του Θανάση Τριανταφύλλου
Σκηνικά & αφίσα: Θοδωρής Παρασκάκης, Φωτισμοί: Νίκος Μιχελιδάκης, Μακιγιάζ: Αγάπη Ανδρονικάκη, Κομμώσεις: Μαρία Μουντάκη, Τεχνικός σκηνής: Σπύρος Παπάς
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/418845550_902351831584254_3794342599888268151_n-800x747.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/418914541_902351691584268_2880110593136649525_n-800x724.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/418867403_902351578250946_2816236920703723462_n-800x593.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/419294533_902351494917621_1050637496936560033_n-800x581.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/419215978_902351448250959_2512511408112012931_n-800x603.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/418895751_902351328250971_2543211150285752305_n-800x556.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2024/01/419204422_902351104917660_5855901791632454383_n-800x532.jpg)