Χανιά: Καλή εμφάνιση και ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη, 2-2 με Πανιώνιο

Στο πιο δυνατό παιχνίδι προετοιμασίας τους τα Χανιά αναδείχτηκαν ισόπαλα 2-2 με τον Πανιώνιο. Κόντρα σε μια από τις ιστορικότερες ομάδες της Ελλάδας έστω και σε ανεπίσημο παιχνίδι οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη εδειξαν χαρακτήρα και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ από 1-0 (με πέναλτι του Τσιλούλη στο 48′) σε 1-2 με όμορφα γκολ του Τριανταφυλλάκου στο 63′ με φάουλ και στο 84′ με εκπληκτικό σουτ έπειτα από κόρνερ του Δημητριάδη.

Τελικά στο 88′ άλλη μια αδράνεια από τις πολλές την περίοδο της προετοιμασίας έδωσε την ευκαιρία στον Τσιλούλη να ισοφαρίσει για το τελικό 2-2.

To φιλικό των Χανίων απέναντι στον Πανιώνιο ήταν και το ντεμπούτο του Νίκκι Παπαβασιλείου στον πάγκο των κυανέρυθρων.

Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης βρέθηκαν και φίλαθλοι των Χανίων.

Xaniapanioniosdiaitites

Οι φάσεις του αγώνα
32′ Σέντρα του Ρέντζα κεφαλιά του Αραμπούλι μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
34′ Σέντρα του Σαραμαντά κεφαλιά του Οικονομίδη μπλόκαρε εύκολα ο Κουτζαβασίλης.
37′ Σουτ του Ουνγιαλίδη η μπάλα άουτ.
48′ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής κ. Γκάμαρης καταλογίζει πέναλτι για μαρκάρισμα του Μουμίν στον Οικονομίδη. Εκτελεί ο Αραμπούλι και 1-0.
63′ ΓΚΟΛ: Με ιδανική εκτέλεση φάουλ ο Τριανταφυλλάκος ισοφαρίζει (1-1).
72′ Ευκαιρία για τα Χανιά. Σουτ του Βρεττού απέκρουσε ο Μαλέρμπ, γύρισμα του Παπαχρήστου σουτ του επερχόμενου Πάνου ψηλά άουτ η μπάλα.
73′ Νέα ευκαιρία ο Παπαχρήστος από κοντά με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
75′ Σουτ του Οικονομίδη στο οριζόντιο δοκάρι.
84′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτικό γκολ του Τριανταφυλλάκου με σουτ στην κίνηση από κόρνερ του Δημητριάδη (1-2).
88′ Αδράνεια στην άμυνα ο Τσιλούλης προλαβαίνει την έξοδο του Κουτζαβασίλη και πλασάρει για το 2-2.