Kαμία σχέση δεν έχει η σημερινή εικόνα της Δημοτικής Αγοράς των Χανίων σε σχέση με προηγούμενες χρονιές, ανήμερα της Καθαράς Δευτέρας. Τις προ πανδημίας εποχές η Δημοτική Αγορά πλημμύριζε από κόσμο που πήγαινε είτε για τα ψώνια του είτε για να ζήσει τον παλμό του κόσμου, κάτι σαν παραδοσιακό αντάμωμα τη μέρα εκείνη.
Ωστόσο, σήμερα η κίνηση στα λιγοστά καταστήματα της Δημοτικής Αγοράς δεν θύμιζε βέβαια παλιές εποχές, ωστόσο αρκετοί Χανιώτες την προτίμησαν για τις σαρακοστιανές αγορές.
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160763335_131790365473693_4570620329410336086_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160911571_3985360754836740_2298314216054331402_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160954192_947805755959577_3448427636216737885_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160996853_471941053847300_4901323199854659230_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160664663_726287874753424_5456759333389145264_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/160880661_899185420872780_4811097908023251659_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161029792_1002492486945645_8851876683475007686_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161077535_482631483114519_726573472793240739_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161096783_3788542291266172_8204993568074147660_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161321973_441427980516272_3574746764644672633_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161462234_794065748208742_682631807795027423_n-800x450.jpg)
![](https://www.neoiorizontes.gr/wp-content/uploads/2021/03/161675550_445836423311919_4219853879346502400_n-1-800x450.jpg)
#ΚΡΗΤΗ
#pgnews