Super League: Ισοπαλίες σε Βόλο και Σέρρες

Σε ένα μέτριο ματς  Βόλος και Παναιτωλικός έμειναν στο 1-1, πήραν από ένα βαθμό και σίγουρα δεν έμειναν ευχαριστημένες καθώς παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη της Super League. Ο Βόλος έμεινε για τέταρτο ματς χωρίς νίκη και ο Παναιτωλικός δίχως τρίποντο στο πρωτάθλημα εκτός έδρας για ακόμη ένα παιχνίδι του.

Το σκορ διαμορφώθηκε πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, με τον Σενγκέλια να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 8΄ και τον Γκαρσία να ισοφαρίζει για τους Βολιώτες στο 15΄.

Πανσερραϊκός – Άρης 1-1

Η γκολάρα του Μορόν στο 52ο λεπτό φαινόταν ότι θα έδινε στον Άρη  τη νίκη αλλά στο 95′ ο Άλεξιτς κατάφερε να ισοφαρίσει για τον Πανσερραϊκό, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση