Super League 2: Βαριά ήττα των Χανίων στην πρεμιέρα των πλέι οφ

Βαριά ήττα γνώρισαν σήμερα τα Χανιά στη Νεάπολη, με τον γηπεδούχο Ιωνικό να κυριαρχεί στο γήπεδο και να παίρνει τη νίκη με το ευρύ 5-1!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 και συγκεκριμένα στο πρώτο δεκάλεπτο (7′ Σαλαζάρ, 10′ Σόουζα) και  κατάφεραν να βάλουν γερά θεμέλια για τη νίκη τους στο 43’, οπότε και έκαναν το 3-0 με γκολ του Οικονομίδη για να κλείσει έτσι το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ιωνικός μπήκε ωστόσο με γκολ και στο δεύτερο μέρος, σκοράροντας το 4-0 με το σουτ του Ντάουντα στο 52’, με τα Χανιά να μειώνουν σε 4-1 με τον Νίλι στο 56’ και από ‘κει και πέρα να έχουν πολλές και συνεχόμενες ευκαιρίες για να πετύχουν κι ένα δεύτερο τέρμα.

Τελικά το γκολ ήρθε αλλά ήταν για λογαριασμό του Ιωνικού, αφού αυτό σημειώθηκε στο 83’ με τον Οικονομίδη και πάλι που σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς…

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) – Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Γιαννουκάς (Δωδεκάνησου)

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Γκέλιος, Οικονομίδης (86’ Γουακάσο), Σόουζα, Τασουλής, Γιακουμάκης, Γκοράνοβ, Ζάχαβι, Γκίνης, Λινάρδος (64’ Γιακουμάκης), Ροντρίγκεζ (86’ Δρίτσας), Γκαρντάφσκι (46’ Οικονομόπουλος), Σαλαζάρ (44’ λ.τρ. Ντάουντα)

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Κλέιμαν, Κατσούρι (46’ Κόλα), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σιλά (46’ Παναγιώτου), Ντίας (76’ Τσορνομάς), Λεμονής, Τσέλιος (55’ Μάνος), Νίλι, Μούλερ, Μάναλης