Πανακρωτηριακός: Σημαντικός βαθμός στην Αλικαρνασσό

Ο Πανακρωτηριακός στάθηκε “όρθιος” στην Αλικαρνασό και κατάφερε να αποσπάσει μεγάλο βαθμό (1-1) απέναντι στον Ηρόδοτο. Πρωταγωνιστής ο Καρλίτο που ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε.

Η χανιώτικη ομάδα καταφέρνει έτσι μετά την Επισκοπή, να αποσπάσει συνολικά έναν δεύτερο μεγάλο βαθμό εκτός έδρας, απέναντι στον 2ο της βαθμολογίας Ηρόδοτο.

Ο Πανακρωτηριακός ανεβαίνει έτσι στους 11 βαθμούς και παραμένει για δεύτερο σερί ματς αήττητος μετά τη νίκη με το ΣΥΝΚΑ, με τον Ηρόδοτο να παραμένει από την άλλη μακριά από τη νίκη σε ακόμη ένα ματς.

Το πρώτο μέρος δεν είχε να προσφέρει πολλά πράγματα για τις δύο ομάδες, με τις φάσεις να είναι λιγοστές μπροστά από τις δύο εστίες.

Τελικά τα δύο γκολ έμελλε να σημειωθούν στην επανάληψη, με τον Ηρόδοτο να προηγείται στο 66′ με κεφαλιά του Κανδηλάκη.

Η απάντηση για τον Πανακρωτηριακό ήρθε με τον Καρλίτο να σκοράρει με φάουλ και να δίνει αυτό τον σπουδαίο βαθμό λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο στο Ηράκλειο.

Διαιτητής: Ρ. Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Καλυβιανάκης – Λιοδάκης (Ρεθύμνου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λιάγκος (Λασιθίου)

Hρόδοτος (Λευτέρης Πουπάκης): Παναγιώτου, Κατσαρός, Κανδυλάκης, Αννιτσάκης, Μπαλάφας, Τσακάνι, Κοντογιάννης, Κουτσογιαννάκης (46′ Αμαραντίδης), Βακράκος, Καργιωτάκης (75′ Γαρεφαλάκης), Κουσίδης (78′ Κίσσας),

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Συροκάκης, Βουρβαχάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης, Κοζάκης, Κτιστόπουλος (81′ Μανουσάκης), Μπάτζιο, Βασιλομιχελάκης, Μάστορας (42′ Μπερντίος), Δρακάκης, Αναστασόπουλος (40′ Καρλίτο)