ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πανακρωτηριακός: Επιβλητική εμφάνιση και πέντε γκολ στον Πόρο

O Πανακρωτηριακός ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Πόρο του οποίου επιβλήθηκε στα Καθιανά με το επιβλητικό 5-0 για την 7η αγωνιστική της Γ’ εθνικής.

Η ομάδα του Γιώργου Κόλτζου ήταν εξαιρετική και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους πρωταθλητές Ηρακλέιου. Το γρήγορο γκολ του Βασιλομιχελάκη έλυσε από νωρίς τα πόδια των γηπεδούχων, οι οποίοι έφτασαν με μεγάλη άνεση στην επικράτηση.

Με αυτή τη νίκη ο Πανακρωτηριακός ανεβαίνει στους 7 βαθμούς και αφήνει τον Πόρο στους 2 στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Βασιλομιχελάκης άνοιξε το σκορ στο 12′ με αριστερό σουτ, ενώ πολύ γρήγορα ακολούθησε στο 16′ το 2-0 με τον Τζόρνταν να δημιουργεί σε αυτή τη φάση το γκολ με κόρνερ και τον Koζάκη να σκοράρει με προβολή.

Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη ο Πανακρωτηριακός ξεκίνησε το ίδιο ιδανικά. Ήταν το 50ο λεπτό και ο Μπαδιεριτάκης με ωραίο “τσίμπημα” της μπάλας έκανε το 3-0.

Από σκόρερ ο “Μπάδιε” έγινε δημιουργός στο 72′ και από δική του εξαιρετική κάθετη στο χώρο, ο Τζόρνταν σημάδεψε σωστά για το 4-0 (φωτ. κάτω).

jordan goal

Η συνέχεια ήταν πλέον τυπική διαδικασία και ο Δρακάκης με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ έγραψε τον επίλογο (5-0) στην τελευταία φάση του αγώνα.

jordan

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Συροκάκης, Κοζάκης, Βουρβαχάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης, Μπάτζιο, Κτιστόπουλος (78′ Μανουσάκης), Βασιλομιχελάκης (46′ Μπαδιεριτάκης), Τζόρνταν (84′ λ.τρ. Μάστορας), Δρακάκης, Μπερντίος (86′ Γιαπιντζάκης)

Πόρος (Γιάννης Κοντάκης): Παπαδόπουλος, Καρβέλας (21′ λ.τρ. Σπηλιώτης), Μαυροειδής, Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Μαγάκης, Τορομανίδης, Χρηστάκης, Μαραθιανός (60′ Μεταξάκης), Σένκα, Πήλιος