ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Οι 24 ομάδες που πήραν το εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική

Πανθρακικός, Καστοριά, Πανηλειακός και Παναργειακός είναι ανάμεσα στα “βαριά” ονόματα που επιστρέφουν σε εθνική κατηγορία. Από την Κρήτη το εισιτήριο πήρε μόνο ο Α.Ο. Τυμπακίου.

Αναλυτικά οι βαθμολογίες όλων των ομίλων και οι 24 ομάδες που κέρδισαν την άνοδο είναι οι εξής:

1ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Βύρων Καβάλας 14 (10-2)
2.Πανθρακικός 13 (14-6)
3.Καμπανιακός 11 (9-3)
———————————————–
4.Προσοτσάνη 8 (8-8)
5.Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 7 (9-8)
6.Αρης Πετεινού 3 (5-19)
7.Ηρακλής Αμμουδιάς 2 (2-11)

2ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Αστέρας Τριποτάμου 18 (19-3)
2.ΑΟ Χανιώτης 11 (11-7)
3.ΓΑΣ Σβορώνου 10 (13-6)
———————————————–
4.ΠΑΟΚ Κρηστώνης 8 (15-10)
5.Αναγέννηση Επανομής 7 (8-11)
6.Εθνικός Γιαννιτσών 4 (4-15)
7.Μελιτέας Μελίτης 1 (3-21)

3ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Αστέρας Πετριτή 13 (10-3)
2.Απόλλων Πάργας 12 (16-6)
3.Καστοριά 12 (9-3)
———————————————–
4.ΠΑΣ Θύελλα Κατσικάς 12 (8-5)
5.Αναγέννηση Στάνου 10 (7-6)
6.ΑΕ Ξηροβουνίου 3 (4-15)
7.ΑΕ Νέας Σελευκείας 0 (2-18)

4ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Μακεδονικός Φούφας 15 (15-3)
2.Δωτιέας Αγιάς 11 (15-7)
3.Διγενής Νεοχωρίου 11 (8-5)
———————————————–
4.Πύρασος Νέας Αγχιάλου 10 (18-6)
5.ΑΟ Στυλίδας 7 (4-5)
6.Αστέρας Καρδίτσας 5 (8-13)
7.Πυρσός Γρεβενών 0 (2-31)

5ος όμιλος
Βαθμολογία
1.ΑΟ Πάτραι 14 (11-2)
2.Πανθουριακός 11 (11-6)
3.Πανηλειακός 11 (7-3)
———————————————–
4.Πανγυθεατικός 9 (7-2)
5.Παλληξουριακός 8 (7-5)
6.Πανθυρεατικός 4 (6-11)
7.ΑΟ Τσιλιβή αποχώρησε

6ος όμιλος
Βαθμολογία
1.ΑΕ Μοσχάτου 14 (16-4)
2.Παναργειακός 12 (13-5)
3.Χαλκίδα 10 (8-3)
———————————————–
4.Απόλλων Ευπαλίου 9 (12-10)
5.Τενεάτης Αθικίων 7 (9-9)
6.Κυπάρισσος 5 (8-9)
7.Αίολος Καρπενησίου 0 (0-26)

7ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Αγία Παρασκευή 11 (18-5)
2.Βύζας Μεγάρων 11 (14-4)
3.ΑΟ Τυμπακίου 11 (7-5)
——————————————-
4.Ελλάς Ποντίων 10 (11-9)
5.Απόλλων Αγ. Ιωάννη 7 (6-13)
6.Αστέρας Περάματος 6 (6-19)
7.Νίκη Σητείας 3 (1-8)

8ος όμιλος
Βαθμολογία
1.Αρης Πετρούπολης 16 (21-5)
2.Ιάλυσος Ρόδου 11 (9-4)
3.Μαρκό 9 (7-2)
———————————————–
4.Αετός Λουτρών 9 (7-7)
5.Ελλάς Σύρου 8 (11-7)
6.Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου Συκούση Χίου 6 (6-10)
7.ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός 0 (0-26)

 





ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ