Μεγάλη νίκη του ΟΦΗ επί της ΑΕΚ με χρυσό σκόρερ τον Σεμέδο!

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο ΟΦΗ, μετά την αποψινή σπουδαία νίκη επί της ΑΕΚ στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”, για την 12η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου, επικράτησε με 1-0 με χρυσό σκόρερ τον Σεμέδο, ο οποίος να πέτυχε το έκτο του φετινό τέρμα, έπειτα από ατομική προσπάθεια και ωραίο διαγώνιο σουτ με το αριστερό, στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο ΟΦΗ, είχε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα, η ΑΕΚ πίεσε στα τελευταία λεπτά όμως οι Κρητικοί πήραν την πολύτιμη νίκη.

Στην εκπνοή του αγώνα, ο Βράνιες αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και άφησε την ΑΕΚ με δέκα παίκτες, για χτύπημα εκτός φάσης στον Μαρινάκη.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Σακόρ, Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέδο, Μάνος

ΑΕΚ: Μπάρκας, Βράνιες, Οικονόμου, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κρίστισιτς, Παουλίνιο, Μάνταλος, Λόπεζ, Λιβάια, Ολιβέιρα