ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ένα χρυσό, δύο ασημένια και δύο χάλκινα μετάλλια για την Θύελλα Κισάμου

Δυναμική παρουσία για την ομάδα Στίβου της Θύελλας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ12 που διεξήχθη το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου στο Εθνικό Στάδιο Χανίων. Η Κισαμίτικη ομάδα συμμετείχε με 27 αθλητές και αθλήτριες και κατάφερε να αποσπάσει 1 χρυσό, 2 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κατερίνα Ανουσάκη στο μήκος, με άλμα στα 3.49 μ., ενώ ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν η Κάλια Φελεσάκη στα 600 μ. με χρόνο 2.07.65 και ο Δημήτρης Κοντοπυράκης στα 50 μ. με χρόνο 7.50.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΝΟΥΣΑΚΗ
ΦΕΛΕΣΑΚΗ ΚΑΛΙΑ
ΚΟΝΤΟΠΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν ο Νικόλας Φαντάκης στα 600 μ με χρόνο 2.05.00 και η Μέγκι Τσούρα στα 600 μ. με χρόνο 2.18.00.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Νικολέτα Καβαλέρη στο μπαλάκι όπου με επίδοση στα 19.26 μ. κατέκτησε την 4η θέση, ενώ στο ίδιο αγώνισμα ο Μανώλης Κατερουδάκης με βολή στα 28.06 κατετάγη 5ος.

Στην 6η θέση στο μήκος κατετάγη η Ειρήνη Μακρυγιαννάκη με άλμα στα 3.22 μ., 7ος ο Παντελής Χαχλάκης στο μήκος επίδοση 3.37 μ. και στην 7η θέση η Αντιγόνη Ξανθουδάκη στο μπαλάκι με βολή στα 16.79 μ.