ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Α’ Κατηγορία Χανίων: Ο Νέος Κισαμικός έσπασε το αήττητο του Γρανίτη και κάνει όνειρα τίτλου!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Νέος Κισαμικός σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Κισάμου επικρατώντας με 2-1 του πρωτοπόρου Γρανίτη, σπάζοντας παράλληλα το φετινό αήττητο της ομάδας της Αγίας Μαρίνας.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουλούρης με εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο “παραθυράκι” της εστίας του Κορωνάκη ανοίγοντας το σκορ, ενώ στο 17′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δρακάκη.

Λίγο μετά το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μπερντίος δέχτηκε την μπαλιά του Κουλούρη και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ο Νέος Κισαμικός μείωσε την απόσταση από τον Γρανίτη στους 6 βαθμούς, έχοντας μάλιστα και δύο αγώνες λιγότερους.

Νέος Κισαμικός (Λευτέρης Βεστάκης): Μαστοράκης, Ζαχαριάδης, Κομπογεννητάκης Ζ., Κουφογιαννάκης, Παπαδάκης Μ., Βασιλάκης , Καστανοπουλάκης , Χατζηλιόντας , Κομπογεννητάκης Λ., Κουλούρης , Μπερντίος.

Γρανίτης (Τάκης Διακάκης): Κορωνάκης, Κολομπάκης, Στεφανίδης Σ. (60′ Κελάκης), Κατσαρός, Στεφανίδης Η., Μπεριάδης (75′ Μαγαλακάκης Α.), Ντόκο (75′ Βασιλείου), Μποντούρι, Μεγαλακάκης Μ. (46′ Παπακαστρήτσιος), Δρακάκης, Κοκάκης (85′ Μεγαλακάκης Κ.)